Kops gamebook


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
27 28 29 30 31

Podpořte činnost Transparency
International

Staňte se členy klubu TIC

„Chraňme si svůj prostor“ – Transparency International, Nesehnutí a Brnění nad korupcí i občanským aktivismem v Brně

„Chraňme si svůj prostor“ – Transparency International, Nesehnutí a Brnění nad korupcí i občanským aktivismem v Brně

Co se v Brně děje s Jižním centrem? A co má Jižní centrum společného s novým územním plánem Brna nebo AUPARKEM? Proč město vychází vstříc developerům a jak se můžou sami občané zapojit do rozhodování o budoucnosti svých domovů? Na tyto i mnoho dalších otázek budou 18. února od 17 hodin občanům města Brna odpovídat zástupci Transparency International a místních aktivistů na veřejné debatě v Moravské zemské knihovně.

"Kauza Jižního centra je protkána korupcí ze všech stran,“ říká Matěj Hollan z o.s. Brnění. „Město zde neprůhledně hospodaří s pozemky, odmítá občanům i opozičním zastupitelům poskytovat informace a dokonce ohýbá a porušuje zákony ve prospěch chystaného hypermarketu AUPARK."

Během večera budou přítomní seznámení s aktuálními problémy fungování samosprávy, možného korupčního a klientelistického jednání v Brně i jiných českých a moravských obcích. Radim Bureš z Transparency International k tomu říká: „V rámci debaty občanům představíme nejen konkrétní kauzy, ale také obecné kroky, které v těchto situacích mohou sami občané udělat. Na to pak ještě podrobněji navážeme následující týden v rámci Kurzu občanské protikorupční sebeobrany, kde rozebereme například možnosti spolupráce s médii nebo podmínky a možnosti podání trestního oznámení.“  

Na debatu jsou srdečně zváni všichni občané, které problematika územního plánování, korupce nebo možností jejich vlastního zapojení zajímá. Vstup na akci je zdarma. Mimobrněnským nabízíme uhrazení cestovného veřejnou dopravou.

Přihlášky zasílejte na kops@transparency.cz, případně se můžete přihlásit prostřednictvím formuláře.

Letáky ke stažení:

Veřejná debata "Chraňme si svůj prostor", 18. 2. 2013, 17:00, Moravská zemská knihovna v Brně