Kops gamebook


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
27 28 29 30 31

Podpořte činnost Transparency
International

Staňte se členy klubu TIC

Přijďte do Broumova na diskusi o problematice dotací a zapojování občanů do života města

Přijďte do Broumova na diskusi o problematice dotací a zapojování občanů do života města

Víte, jak to bylo s dotacemi na Měšťanský pivovar v Broumově? A zajímá Vás, co bude s pivovarem dál? Jak se mohou obyvatelé Broumova zapojit do rozhodování o veřejných prostředcích a vychází jim místní radnice vstříc?

Na tyto a mnoho dalších otázek se bude odpovídat na veřejné debatě 23. dubna od 17.00 hod. v broumovském Informačním centru.

Přijďte si poslechnout názory občanských aktivistů, politiků i zástupců nejznámější mezinárodní neziskové organizace bojující proti korupci a za transparentnost veřejné správy.

Už celé desetiletí visí otazníky nad využitím dotací pro areál někdejšího broumovského pivovaru. Na co využít dotace? Na stavbu sportovního nebo kulturního centra? Nebo na něco jiného? Měšťanský pivovar zároveň není jediným objektem, na který lze čerpat evropské i jiné dotace, které mohou výrazně zvelebit samotný Broumov i bezprostřední okolí. Arnold Vodochodský, radní města Broumova k tomu říká: „Pozitivní přínos dotací vidím tam, kde se investuje do budování či rekonstrukcí infrastruktury, vzdělávání a posilování zaměstnanosti. Dle mého názoru je však velká část projektů, které čerpají evropské peníze, proinvestována za nesmysly a nebo přímo rozkradena.“

 „Existuje řada pozitivních příkladů, kdy se díky aktivitě občanů podařilo prosadit užitečný projekt. Občané musejí chtít se angažovat, ale musí také vědět, jak svoje názory efektivně prosazovat. I k tomu má sloužit tato akce,“ říká k tomu programový ředitel Transparency International – Česká republika, Radim Bureš.

Vstup na akci je zdarma. Mimobroumovským nabízíme uhrazení cestovného veřejnou dopravou. Z organizačních důvodů potvrzujte účast na kops@transparency.cz nebo prostřednictvím tohoto formuláře.