Kops gamebook


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
27 28 29 30 31

Podpořte činnost Transparency
International

Staňte se členy klubu TIC

Transparency International a příbramští aktivisté Vás zvou na debatu o otázkách nakládání s veřejným majetkem

Transparency International a příbramští aktivisté Vás zvou na debatu o otázkách nakládání s veřejným majetkem

Byl prodej První polikliniky, který vyvolal tolik emocí, posledním svého druhu? Kolik stálo v Příbrami náměstí a nešlo jej opravit levněji? Proč v Příbrami chátrají tradiční sportoviště? Jaké má město vlastně priority v oblasti městského majetku a postupuje radnice vůči svým občanům dostatečně otevřeně?

Na tyto i spousta dalších otázek budou 4. června od 17 hodin občanům města Příbram odpovídat zástupci Transparency International, místních aktivistů i politiků na veřejné debatě v Malé scéně příbramského divadla.

Není to tak dlouho, kdy vody příbramské politické scény rozbouřily protesty proti prodeji první polikliniky. Radnice se tehdy dočkala silné kritiky ze strany aktivních občanů. Zda byla tato kritika oprávněná a hlavně, jak se ve městě nakládá s dalším majetkem, jak jsou vypisována výběrová řízení a zda příbramská radnice postupuje dostatečně otevřeně vůči svým občanům, na to se pokusí odpovědět veřejná debata s názvem „Co nám ještě v Příbrami patří aneb hospodaření s veřejným majetkem“, která proběhne v úterý 4. června v prostorách Malé scény Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami. Akce se koná od 17 hodin.

Jelikož majetek i prostředky, kterými radnice disponuje, jsou veřejné prostředky, je potřeba, aby byli do rozhodování o nich zapojeni samotní občané. Zda tomu tak bylo v minulosti vždy a zda tomu je tak nyní, o tom se stále vedou debaty. Přijďte si poslechnout názory občanských aktivistů, politiků i zástupců nejznámější mezinárodní neziskové organizace bojující proti korupci a za transparentnost veřejné správy.

Radim Bureš, programový ředitel Transparency International k tomu říká: „Transparency International dostává od občanů mnoho informací o nevýhodných prodejích, předražených zakázkách či jiném zneužívání veřejných prostředků. V řadě případů se s tím již nedá nic dělat, obchody již proběhly. Proto je třeba aktivních občanů, kteří problematické obchody včas zaznamenají a třeba i zastaví. Debata a kurz TI v Příbrami pomohou ukázat, jak na to.“

Transparency International a místní aktivisté zvou všechny obyvatele Příbrami i okolí na veřejnou debatu, která si klade za cíl povzbudit občanský život ve městě. Během večera budou přítomní seznámení s aktuálními problémy fungování samosprávy, problematiky dotací nejen v Příbrami, ale v i jiných českých a moravských obcích. V druhé půli večera budou pozvaní odborníci odpovídat na otázky občanů.

Markéta Klemšová ze sdružení SOS Příbram k tomu říká: „Jsme velmi potěšeni, že Transparency zavítá do našeho města. Ještě větší radost mám z toho, že právě naše sdružení může být nápomocno při organizace této besedy. Naše pomoc je skutečně jen organizační. Myslím, že občané města se zajímají o věci veřejné a právě tato beseda je možností, jak se seznámit a pochopit názory politiků, občanských aktivistů a odborníků. Srdečně Vás tímto zveme, přijďte si pobesedovat.“

Jana Valterová ze sdružení SOS Příbram dodává: „Osobně považuji tento typ akcí za velice přínosný, v našich příbramských podmínkách chybějící. Navzdory celospolečenské skepsi z politiky jako takové, je (minimálně pro část voličů) veřejný život na komunální úrovni stále aktuální.“

Vstup na akci je zdarma. Mimopříbramským nabízíme uhrazení cestovného veřejnou dopravou.

Pořádá Transparency International ve spolupráci s SOS Příbram a Příbramsko.eu.

Pomůžete nám s organizací, pokud nám dáte vědět, že se zúčastníte, prostřednictvím této nezávazné přihlášky nebo na e-mail kops@transparency.cz.

Leták ke stažení:

Veřejná debata v Příbrami, 4. 6. 2013 od 17hodin