Kops gamebook


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
27 28 29 30 31

Podpořte činnost Transparency
International

Staňte se členy klubu TIC

Transparency International Vás zve na diskusi o problémech města a občanském životě v Opavě

Transparency International Vás zve na diskusi o problémech města a občanském životě v Opavě

Víte, jak to bylo se severním obchvatem Opavy? Zajímá Vás, zda město postupovalo správně ve vztahu k obchodnímu centru Slezanka? Postupovala a postupuje radnice vždy podle práva a má ke všem občanům rovný přístup?

Na tyto a mnoho dalších otázek budou 18. června občanům Opavy odpovídat zástupci Transparency International, místních aktivistů i politiků, na veřejné debatě v opavském Obecním domě.

Případ severního obchvatu Opavy se dávno dostal do celostátních médií. Jaké byly okolnosti vzniku této kauzy a proč kolem postupu opavské radnice panují pochybnosti? Nemálo emocí ve městě vyvolal i pronájem obchodního centra Slezanka či přístup radnice vůči významným regionálním podnikatelům a obchodníkům s nemovitostmi.

Problematika spravování i možného zneužívání veřejného majetku se již dlouhé roky jeví jako klíčová nejen v Opavě, ale i v celé České republice. Jelikož nejde o nic jiného než o peníze a majetek samotných občanů, je potřeba, aby byli do rozhodování o nich zapojeni. Zda tomu tak bylo v minulosti vždy a zda tomu je tak nyní, o tom se stále vedou debaty.

Přijďte si poslechnout názory občanských aktivistů, politiků i zástupců nejznámější mezinárodní neziskové organizace bojující proti korupci a za transparentnost veřejné správy.

Transparency International a místní aktivisté i zástupci radnice zvou všechny obyvatele Opavy i okolí na veřejnou debatu s názvem "Veřejné zakázky a nakládání s veřejným majetkem v Opavě", která proběhne 18. června v Sále purkmistrů v opavském Obecním domě. Akce se koná od 17 hodin. Během večera budou přítomní seznámeni s aktuálními problémy fungování samosprávy, problematiky dotací nejen v Opavě, ale v i jiných českých, slezských a moravských obcích. V druhé půli večera budou pozvaní odborníci odpovídat na otázky občanů.

Vstup na debatu je zdarma, na místě bude zajištěno drobné občerstvení.

KE STAŽENÍ:

Leták na veřejnou debatu v Opavě, 18. 6. 2013