Kops gamebook


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
27 28 29 30 31

Podpořte činnost Transparency
International

Staňte se členy klubu TIC

Vydáváme Příručku občanské protikorupční sebeobrany "Občan proti korupci" - ke stažení v článku!

Vydáváme Příručku občanské protikorupční sebeobrany

Přijďte si pro ni na některou z našich veřejných debat a Kurzů občanské protikorupční sebeobrany, které právě pořádáme v českých a moravských městech. Všem je k dispozici zdarma.

Představujeme příručku pro angažované občany, občanské iniciativy a všechny, kteří se s korupcí nechtějí pasivně smířit!

Příručka je určena pro všechny, kdo chtějí s korupcí, na kterou ve svém okolí narazili, něco dělat. Přináší přehled vybraných nástrojů, jichž je možné využít, pokud se někdo setká s korupčním jednáním (nebo jednáním, které za korupční považuje) a chce takovému jednání zabránit, případně napomoci potrestání pachatele. K těmto nástrojům patří podání trestního oznámení, medializace případu, využití pomoci nevládních organizací, možnost ovlivnit jednání zastupitelstva obce, využití místního referenda či využití zákona o svobodném přístupu k informacím.

Potírání korupce vyžaduje angažovanost, konkrétní proaktivní kroky, zejména ze strany lidí, kteří se o nekalém a pravděpodobně korupčním jednání dozvědí. Proti zlu je možné se bránit, korupci a rozkrádání veřejných prostředků je možné se postavit. Lze to dělat do značné míry bezpečně a v řadě případů i úspěšně. Tato publikace je praktickou pomůckou angažovaných občanů v boji proti korupci. Snad přesvědčí i ty, kteří s angažovaností váhají, a ukáže jim, že kroky proti korupčníkům jsou nejen možné, ale mohou být i úspěšné.

Máte zájem o tuto publikaci, ať už v tištěné či elektronické formě?

Přijďte na některou z našich debat nebo kurzů a přineste si ji domů spolu s mnoha novými poznatky!

Nemůžete-li se zúčastnit našich akcí, příručku si můžete stáhnout v elektronickém formátu níže.

 

KE STAŽENÍ: Občan proti korupci: příručka občanské protikorupční sebeobrany